انجمن جهانی صنعت نمایشگاهی UFI، روز گذشته یک سند چارچوب برنامه‌ریزی جهانی برای بازگشایی نمایشگاه‌ها و رویدادهای تجاری B۲B، پس از Covid-۱۹ منتشر کرد.

گسترش‌نیوز: این سند با عنوان "راهنمای موقت" برای برگزار کنندگان، سایت‌ها و پیمانکاران منتشر شده و راهنمایی‌های مربوط به بازه‌های زمانی برای بازگشایی و کلیه توصیه‌ها برای ایجاد یک محیط امن و کنترل شده را ارائه می‌دهد.

این چارچوب به گونه‌ای طراحی شده است که به مسئولان مربوطه اطمینان داده شود تا اجازه دهند نمایشگاه‌ها بر اساس اجرای دقیق استانداردهای توافق شده در زمینه بهداشت و ایمنی، بازگشایی شوند و استدلال می‌کند که نمایشگاه‌ها با سایر انواع رویدادهای بزرگ متفاوت است و برای شروع بازسازی جهانی اقتصاد در اولویت قرار دارد.

این چارچوب توسط یک کارگروه تخصصی از فعالان و رهبران صنعت نمایشگاهی تدوین شده است، که توصیه‌های عملیاتی آنها نشان دهنده ظهور شرایط جدید در سراسر جهان است. این چارچوب شواهدی ارائه می‌دهد که چرا باید نمایشگاه برای بازگشایی مجدد در اولویت قرار گیرند، و یوفی نیز بر حمایت شرکت‌های ذینفع در صنعت نمایشگاهی تاکید می‌کند.

همه جنبه‌های صنعت نمایشگاهی در این چارچوب قرار گرفته است. این مجموعه اطلاعات مورد نیاز را برای اطمینان دوباره دولت‌ها و مقامات بهداشتی و درمانی در سراسر جهان قرار می‌دهد تا برای بازگشایی نمایشگاه‌ها چراغ سبز نشان دهند.

ماری لارکین، رئیس UFI در این باره گفت: "توانایی انجمن‌ها برای هدایت و کمک به بحث و گفت‌وگو در میان کل صنایع، ما را برای مدیریت بحرانی مانند شیوع کووید ۱۹ محور قرار می‌دهد."

UFI به شبکه‌ای از اعضا و شرکای خود که در صدر توسعه صنعت قرار دارند افتخار می‌کند و به تبع آن ما برخی از مقامات برجسته جهان را داریم که در این چارچوب با ما همکاری می‌کنند. ما امیدواریم که صنعت در حمایت از این ابتکار عمل متحد شود و به ساختن چارچوب برای بهبود شرایط ما کمک کند. "

این چارچوب به عنوان یک سند کاری در نظر گرفته شده است، با توجه به ورودی مداوم اطلاعات که برای تهیه نمونه کار‌های مشخص استفاده خواهد شد. در نتیجه، منافع چارچوب نه تنها عملیاتی بلکه سیاسی نیز هست.

این چارچوب بخش هایی از قبیل پرسنل و ایمنی شخصی، فاصله فیزیکی، افزایش مقررات ایمنی و بهداشت، کنترل اجتماعات - همه به ترتیب قبل، هنگام و بعد از رویداد شامل می‌شود.

تقاضای صنعت نمایشگاهی جهان از تصمیم گیرندگان سیاسی این است: "لطفاً برای پذیرش توصیه‌های چارچوب فعال برای نمایشگاه‌های امن آماده باشید و در اسرع وقت نمایشگاه‌ها را با توجه به پروتکل‌های مربوطه باز کنید".

اندازه و تأثیر صنعت نمایشگاهی در این سند نشان داده شده است، که طبق گزارش "تأثیر اقتصادی جهانی نمایشگاه ها" که از دسامبر سال ۲۰۱۹ به‌دست آمده است، تأثیر کل اقتصادی نمایشگاه‌ها را در سراسر جهان ۱۶۷ میلیارد یورو در سال نشان می‌دهد.

طرح چارچوب جدید، پنج اقدام اساسی را که باید در طول ایده پردازی(مرحله برنامه‌ریزی)، ایجاد خود نمایشگاه (مرحله عملیاتی) و به دنبال رویداد (بررسی پس از رویداد) برای محافظت از کلیه ذینفعان نمایشگاه ارائه شود، تشریح می‌کند:

۱. اطمینان ازسلامت پرسنل و ایمنی شخصی

۲.اجرای طرح فاصله فیزیکی

۳. افزایش اقدامات بهداشتی و ایمنی

۴.پیاده‌سازی طرح‌های کنترل اجتماعات

۵.تشویق و اجرای اقدامات

این سند به تفصیل این نکات را بیان می‌کند و از ISO ۲۵۶۳۹-۱: ۲۰۰۸ (E / F)، که نمایشگاه را به عنوان "رویدادی که در آن محصولات، خدمات یا اطلاعات نمایش داده می‌شود" پیروی می‌کند.

UFI همچنین یادآور می‌شود که این چارچوب به عنوان طرح تکمیلی در فرآیندها و مقررات ایمنی و بهداشتی موجود است و باید در ادامه دستورالعمل‌های سازمان بهداشت جهانی برای گردهمایی‌های جمعی خوانده شود. همچنین از ملاحظات و برنامه‌ریزی WHO که قبلاً برای تجمعات گسترده در زمینه آنفولانزای همه گیر (H۱N۱) ۲۰۰۹ و جلسات بین‌المللی با حضور افرادی از کشورهای مبتلا به بیماری ویروس ابولا استفاده شده بود، اقتباس شده است. این برنامه به منظور کمک به برنامه‌ریزی، مدیریت و نظارت بر نمایشگاه‌ها به منظور به حداقل رساندن خطرات سلامتی و ایمنی برای کارکنان، پیمانکاران، غرفه داران و بازدید‌کنندگان طراحی شده است.

این چارچوب، مهم‌تر از همه، تمایز بین نمایشگاه‌های تجاری و "اجتماعات گسترده" را بیان می‌کند و می‌گوید "یک مقررات ثابت برای همه اجتماعات، بر بهبود اقتصادی تأثیر منفی خواهد گذاشت". این سند تأکید می‌کند که نمایشگاه‌ها با رویدادهای ورزشی، کنسرت یا جشنواره قابل مقایسه نیستند و تصمیم گیرندگان را ترغیب می‌کند که در اینجا به صورت هدفمند فکر کنند.

کای هاتندورف مدیرعامل یوفی نیز در این باره گفت: "نمایشگاه‌ها از دیگر رویدادهای بزرگ متمایز هستند. اجتماعات، جریان بازدیدکنندگان و پروتکل‌های عملیاتی را می‌توان با جدیت مدیریت کرد. یک چارچوب محکم، شرایط قانع کننده‌ای را برای شروع و ادامه این صنعت حیاتی فراهم می‌کند.

وی افزود: "با تعهد به اطمینان از سلامتی و ایمنی کلیه شرکت‌کنندگان، نمایشگاه‌های تجاری می‌توانند مکان مناسب و یک مسیر سریع اثبات شده برای تجارت و بهبود بازار باشند."

این چارچوب همچنین با این تعهد همراه است: "برای احترام و مسئولیت نسبت به اقتصاد و جوامع، ما به عنوان یک صنعت آماده هستیم تا هر چه سریع تر درهای نمایشگاه‌ها را باز کنیم، به توازن مناسب و ایمن بین سلامت عمومی و سلامت اقتصادی جوامع و ملل برسیم. "

UFI می‌گوید که این صنعت نه تنها می‌تواند یک روش یکپارچه برای مدیریت روزانه خود را تضمین کند، بلکه می‌تواند به مسئولان و دولتها در همه سطوح و همه ارگانهایی که مجوز نمایشگاه را می‌دهند مشاوره دهد.

برای خواندن متن کامل این چارچوب به وب سایت UFI به این جا مراجعه کنید.

این چارچوب همچنین در صدر فعالیت‌های روز جهانی نمایشگاه‌ها در امسال قرار دارد.

منبع: عصر نمایشگاه